Mažeikių rajono savivaldybės administracijos Civilinės metrikacijos skyrius

Skyriaus darbo laikas:
Pirmadiniais – 8.00-17.00 (registruojamos mirtys)
Antradieniais – 8.00-18.00 
Trečiadieniais – 8.00-18.00 
Ketvirtadieniais – 8.00-17.00 
Penktadieniais – 8.00-15.45
Pietų pertrauka: Pirmadieniais, ketvirtadieniais, penktadieniais
12.00–12.45 val.
Antradieniais, trečiadieniais – dirbama be pietų pertraukos
Šeštadieniais – poilsio diena (registruojamos santuokos)
Sekmadieniais – poilsio diena

BESITUOKIANČIŲJŲ DĖMESIUI!!!

Keičiasi susituokusių bažnyčioje 1992 – 2001 m. santuokos pripažinimo tvarka

Nuo 2016-01-18 keisis dokumentų tvirtinimo pažyma Apostille tvarka. 
Civilinės metrikacijos skyriaus išduotus dokumentus bus galima tvirtinti pažyma Apostille nuvykus pas notarą, nebereikės vykti į Užsienio reikalų ministeriją. 
Nuo 2016-01-18 Užsienio reikalų ministerija Apostille tvirtins tik dokumentus, pateiktus per Lietuvos Respublikos diplomatines atstovybes ir konsulines įstaigas.
Su LRV nutarimu, kuriuo keičiama dokumentų tvirtinimo pažyma Apostille tvarka, galite susipažinti čia.

Kiekvieną pirmadienį vyksta dokumentų tvarkymo darbai ir asmenys priimami tik mirties registravimo klausimu, kitais civilinės būklės aktų registravimo klausimais prašome kreiptis antradienį – penktadienį Civilinės metrikacijos skyriaus darbo valandomis.
GERBIAMI BŪSIMIEJI JAUNAVEDŽIAI
Santuokų ceremonijų metų – šeštadieniais, prašymai įregistruoti santuoką nepriimami. Prašymą įregistruoti santuoką galite paduoti antradienį – penktadienį Civilinės metrikacijos skyriaus darbo valandomis.
GERBIAMI INTERESANTAI, prašymus Civilinės metrikacijos skyriaus kompetencijos klausimais galite pateikti internetu!
• Jums reikia prisijungti prie metrikacijos paslaugų informacinės sistemos MEPIS, šiuo adresu: https://mepis.vrm.lt/ 
• Užpildyti ir pateikti prašymą
• Sulaukti atsakymo
• Atvykti į civilinės metrikacijos skyrių pasiimti prašomų dokumentų, su savimi turėti visų prie prašymo pridėtų dokumentų originalus ir kvitą, patvirtinantį apie sumokėtą reikiamą valstybės rinkliavą, jei mokėjote ne per Elektroninės valdžios vartus.
JAUNAVEDŽIŲ DĖMESIUI:
• Per metrikacijos paslaugų informacinę sistemą MEPIS galite pateikti prašymą patikrinti duomenis, reikalingus santuokos prašymo įregistravimui. Prašymo įregistruoti santuoką pateikimo procedūra aprašyta Civilinės metrikacijos skyriaus teikiamų administracinių paslaugų aprašyme „Santuokos registravimas“.
• Prašymą įvykdžius ir sistemai apie tai išsiuntus Jums žinutę, būtina asmeniškai atvykti į Mažeikių rajono savivaldybės administracijos Civilinės metrikacijos skyrių pasirašyti prašymą, suderinti santuokos datą ir laiką, su savimi turėti visų prie prašymo pridėtų dokumentų originalus, pateikti valstybės rinkliavos apmokėjimo kvitą.
• Tokio kvito pateikti nereikia jei mokėjimą atlikote per Elektroninius valdžios vartus.
___________________________________________________
Prieš kelis dešimtmečius tik bažnyčioje tuokęsi asmenys turėtų pasitikrinti civilinės būklės įrašus
Mažeikių rajono savivaldybės administracijos Civilinės metrikacijos skyrius informuoja, kad asmenys, susituokę bažnyčioje 1992–2001 m. laikotarpiu ir neprisimenantys, ar santuoką įtraukė į apskaitą, turėtų kreiptis į Civilinės metrikacijos skyrių ir išsiaiškinti, ar sudaryta santuoka yra įtraukta į registrus. Tai reikėtų padaryti iki šių metų pabaigos. 
Tuo laikotarpiu nebuvo aiškaus reglamentavimo, kaip bažnyčioje sudarytas santuokas įtraukti į apskaitą. Dalis asmenų civilinės metrikacijos įstaigoms pateikė bažnytinius dokumentus, ir tos santuokos yra apskaitytos. Tačiau yra ir tokių atvejų, kai apie bažnyčioje susituokusius žmones Valstybė nieko nežino. Neįtraukus tokios santuokos į apskaitą, ateityje galima susidurti su daug nepatogumų, pavyzdžiui, tvarkantis palikimo klausimus.
Sutuoktiniai, kurie iki 2016 m gruodžio 31 d. kreipsis į civilinės metrikacijos įstaigą dėl tokios santuokos įtraukimo į apskaitą, bus laikomi susituokusiais nuo tos dienos, kai faktiškai vyko santuokos ceremonija. Jei vienas iš sutuoktinių bus miręs, santuoka vis tiek bus pripažįstama įrašius atkuriamąjį santuokos sudarymo įrašą. 
Nuo 2017 m. sausio 1 d. tvarka keisis: į apskaitą bažnytinę santuoką bus galima įtraukti tik abiems sutuoktiniams esant gyviems. Be to, sutuoktiniai bus laikomi susituokusiais ne nuo bažnytinės santuokos ceremonijos dienos, o nuo tos datos, kurią jų santuoka bus įtraukta į apskaitą. Į apskaitą nebus įtraukiamos 1992-2001 m. bažnyčioje sudarytos santuokos, jeigu abu ar vienas iš sutuoktinių po to bus įregistravę kitą civilinę santuoką. 
Valstybė įtraukia į apskaitą santuokas, sudarytas pagal devynių tradicinių religinių bendruomenių ir bendrijų bei dviejų valstybės pripažintų religinių bendrijų kanonus – lotynų apeigų katalikų, graikų apeigų katalikų, evangelikų liuteronų, evangelikų reformatų, evangelikų baptistų (Lietuvos evangelikų baptistų bendruomenių sąjunga), ortodoksų (stačiatikių), sentikių, judėjų, musulmonų sunitų, karaimų, septintosios dienos adventistų (Septintosios dienos adventistų Bažnyčia).

ADRESAS:
Laisvės g. 8
Miestas: Mažeikiai
TELEFONAS:
(8 443) 98 223
El. paštas:

Komentarai ( 0 )

Komentuoti

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai