Vestuvių šventės jaudulio dalybos

Tekstas: Miglit de Vintimilla
 
Nuostabioji vestuvių šventė ir jos organizavimas. Vestuvių planavimas sukelia didžiulę galybė emocijų, vilčių, svajonių, klausimų ir įgyvendinimo dilemų. Vienas svarbiausių vestuvių šventės organizavimo aspektų, neišvengiamai yra darbų pasidalijimas. Ar tai bus malonus nerimastingumas, ar konstruktyvių diskusijų, ar, vis dėl to, iečių laužymas - priklausys tik nuo Jūsų. Tačiau, svarbiausia, tai nuostabi galimybė Jums, kaip porai, dar labiau pažinti vienas kitą, dar daugiau atsiskleisti, dar labiau pasitikėti vienas kitu ir mokytis vienas kitą suprasti ir palaikyti.


Foto: Laima Druknelrytė

 
Tuo tarpu kai interneto platybės mirguliuoja patarimų jaunosioms gausa, kaip organizuoti vestuvių šventę, kaip išsirinkti suknelę, batelius, šukuoseną, makiažą ir taip toliau, neretai visiškai yra pamirštamas jaunikis. Jis lyg ir yra, tačiau jo vaidmuo vestuvių planavime yra, tarytum, antraeilis. Tikriausiai tokia tendencija yra nulemta keletos aspektų. Visų pirma, mes moterys, esam daug daugiau emocionalesnės, bei labiau elegantiškai, arba nebūtinai, svaigstančios dėl vestuvių. Mums tai pati didžiausia gyvenimo šventė, kurioje sutelpa mūsų moteriškos viltys ir mergaitiškos svajos. Todėl ir dėmesio bei savo laiko joms skiriame daug daugiau nei, gal būt, tą daro vyriškoji pusė. Tad neretai, net pačios to nenorėdamos, pagrindinę vestuvių šventės organizavimo rolę priskiriame sau. Antra, vyrai tiesiog pasaulį mato visiškai kitokiomis akimis. Jie neretai yra mažiau emocingi, ramesni ir lėtesni. Tačiau tai visiškai nereiškia, jog jie nesijaudina dėl vestuvių šventės, bei jos organizavimo. Jiems ji taip pat be galo svarbus jų gyvenimo įvykis. Tiesiog visa tai jie išreiškia kitaip – santūriau. Patikėkite, jie jaudinasi, pergyvena ir smulkmeniškai rūpinasi. Todėl vestuvių šventės jauduliu Jūs dalijatės drauge. Lygiai taip pat vestuvių organizavimu Jūs taip pat dalijatės drauge. Tad kaip išlaviruoti bei nepasiklysti vestuvių šventės planavimo labirintuos, kad planavimas būtų malonus, lengvas, jaudinantis ir tik su žiupsneliu ginčų?
Visų pirma, atsiplaiduokite ir pasitikėkite. Atvirumas, nuoširdumas, bendrystė ir kompromisas organizuojant vestuvių šventę yra pagrindiniai elementai. Juk tai Jūsų abiejų šventė. Jūsų abiejų jaudulys, nerimas, viltys ir svajonės.
Kaip pasidalinti vestuvių šventės organizavimo darbus, visiems tinkančios taisyklės nėra. Kiekviena pora – tai unikali istorija ir unikali dviejų širdžių bendrystė. Tačiau, vis dėl to, bendriausias tendencijas darbų pasidalijime galime pastebėti.
 
Dažniausiai pastebima tendencija yra ta, jog vestuvių šventės organizavimo darbus galime suskirstyti į tris kategorijas. Tie darbai, kuriuos pora atlieka drauge, tuos kuriuos atlieka vienas su kitu derindami ir konsultuodamiesi, ir tuos, kuriuos kiekvienas atlieka savarankiškai.
 

Bendri darbai ir jų skaidymas

 
Dėl pačių bendriausių vestuvių šventės aspektų, tokių kaip šventės idėja – tematika, šventės vieta, programa, svečių sąrašas, meniu bei gėrimai – poros dažniausiai sprendžia drauge. Taip pat dažniausiai drauge yra kviečiama į vestuvių šventę, aplankant draugus bei gimines. Tuo tarpu, kai dėl bendrausių dalykų jau yra sutarta, ima dėliotis konkrečių detalių įgyvendinimas. Kaip antai, kas pasidomės šventės vietos nuomos kainomis, kas pasiteiraus apie galimus meniu variantus ir taip toliau. Būtent šiuo momentu ir įvyksta darbų pasiskirstymas. Pažymėtina, kad nors darbais ir yra pasidalinta, vis viena poroje yra konsultuojamasi ir tariamasi, ir tik po diskusijų bei apmąstymų yra priimami sprendimai. Svarbiausia čia yra konkretumas, pasitikėjimas vienas kitu ir, žinoma lankstumas.
 

Savarankiški darbai

 
Tiek jaunoji, tiek jaunasis dažniausiai atskirai rūpinasi savo garderobu bei visomis jo detalėmis. Įdomus aspektas, tradiciškai yra susiklostę, jog jaunasis rūpinasi vestuviniais žiedais. Tai jo fantazija ir prerogatyva.
Taip pat, tais atvejais, jei pagal drauge nuspręstą vestuvių šventės tematiką bei programą, yra numatyta erdvė bei laikas siurprizams, jais kiekvienas pasirūpina atskirai. Dar viena svarbi detalė, kuria kiekvienas rūpinasi atskirai, yra pasižadėjimų vienas kitam sukūrimas bei tostų pasiruošimas. Tai nuostabi erdvė jaudinančioms staigmenoms, kurios gali partnerį iki pačių sielos gelmių sujaudinti ir Jūsų vestuvių šventę paversti jausminga ir subtilia meilės triumfo pasaka.
 
Tad kokios bus vestuvių šventės jaudulio dalybos, priklausys tik nuo Jūsų. Tačiau, svarbiausia, tai nuostabi galimybė Jums, kaip porai pasidalyti vestuvių šventės žavingu jauduliu.
 
 
 Linkime malonaus ir darnaus vestuvių planavimo drauge.
MyDAY.lt komanda