Vestuvių naujokė pataria - vestuvių fotografo pasirinkimas

 
Visai ilgai nekėliau jokių tekstų, nes, prisipažinsiu, vestuvių planavimas taip pat reikalauja pertraukų, pauzių, atostogų, nes tikrai galima perdegti, kaip ir su bet kokiu užsiėmimu ar darbu, kai apie tai galvoji ir planuoji kiekvieną dieną ištisus metus. Turint galvoje, jog veselė mūsų dar tik už kokių 10 mėnesių, tikrai nėra kur skubėti, norisi gyventi čia ir dabar, o ne akimirka/diena ateityje.
Kadangi viskas etapais, žingsnis po žingsnio, tai šįkart pasidalinsiu patirtimi ką radau beieškant fotografo. Tikrai ne pats lengviausias darbas, kadangi pinigai dideli, tad nesinori bet kam jų atiduoti.
 

Pradžiai  trumpi patarimai:

1. Pradėti Like'inti vestuvių fotografus facebooke, nes pamėgus vienus pradeda rodyti kitus ir taip be galo. Labai daug jų galima taip rasti.
2. Išsirinkus keletą sau labiausiai patikusių - susitikti. Pasižiūrėti ar auros sutampa 
3. Susitikus paprašyti parodyti keletą pilnų vestuvių albumų, kur nuotraukos būtų nuo šventės pradžios iki galo, nes lengva apsigauti puslapyje pamačius po vieną įspūdingiausią nuotrauką iš kiekvienų vestuvių ir tikintis, kad visos bus tokios. Gal pasitaikė per "netyčia" 

 

Na ir pabandžiau visus fotografus suskirstyti į 3 kategorijas pagal kainą:

1. Kiek teko domėtis, vestuvių fotografų kainos, užsisakant 8 valandų fotosesiją, prasideda nuo ~550eur. Už tokią kainą galima gauti pradedančiųjų fotografų (nebūtinai prastų, tik dar neužsikėlusių kainos) arba nelabai išsiskiriančių savo stilistika ar kūrybiškumu, dirbančių gana standartiškai. Tokia kaina (iki 800eur) dar gali būti ir brangesnių fotografų pasiūlyta kaina vestuves darant savaitės viduryje, kai turima mažiau darbo, užsakymų. Norint šios kategorijos fotografo pasižvalgyti galite čia:
Nebrangūs vestuvių fotografai SĄRAŠAS
 
2. Vidutinė vestuvių fotografo kaina, kai galima tikėtis tikrai labai profesionalaus darbo, yra 1100eur. Kainų rėmai galėtų būti tarp 800 ir 1300eur. Tokių fotografų puslapiai jau turi pakankamai nemažai sekėjų, nes patraukia akį, nuotraukos subtilios, stilingos, savitos, jautrios, perteikiančios akimirkos žavesį. Kadangi būtent iš šios kategorijos rinkomės specialistą, prirašau patikusius pavyzdžius: GB-Photography AGNĖ SOLO fotografijaMangusto / Photos tell Stories Balti rėmeliai - vestuvių fotografija Akvilina Photography
 
3. Na ir trečia kategorija - brangūs, itin saviti profesionalai. Kaina nuo 1400eur iki 2500eur ar net daugiau. Už šią kainą jau galima gauti visiškai išskirtines vestuvių fiksacijas, tai pasižvalgyti galite po šių fotografų puslapius: AA Studio eglejo.lt Couple Cups Linas Dambrauskas Photography Vilmantas Zilinskas
 
Sėkmės renkantis!
Vestuvių naujokė