Vestuvių fotografija - fotografavimo stiliai

Ar žinote, kad yra 3 rūšių vestuvių fotografai? Skirtumai tarp jų nėra kaip vestuvių fotografai dirba savo darbą, kiek jie uždirba ar kokio lygio (meistriškumo) jie yra. Vienintelis skirtumas tik toks: kokio stiliaus ir lygio nuotraukas Jūs gaunate, kai vestuvių fotografas jas perduoda Jums. Apie fotografavimo stilių mintimis su mumis dalinasi fotografas Vidmantas Ganiprauskas (Fotomyliu.lt)
 
Aptarsime tris pagrindinius fotografavimo stilius: fotoreportažinį, portretinį-fotoreportažinį bei tradicinį.
 

Fotoreportažinis

Tikras fotožurnalistas fotografuoja nuo pat vestuvių pradžios iki vestuvių pabaigos ir siekia perteikti visą vestuvių istoriją. Dažniausiai toks vestuvių fotografas perduoda jaunavedžiams nuotraukas skaitmeninėje laikmenoje, o atsispausdinti nuotraukas palieka patiems jauniesiems.


Foto: www.fotomyliu.lt

Portretinis-fotoreportažinis

Portretinis-fotoreportažinis stilius  yra toks, kai vestuvių fotografas labiau ir tiesiogiai veikia jaunuosius bei aplinką (vietą). Šio stiliaus vestuvių fotografas gali įtakoti tai, kad galėtų jaunavedžiams pateikti estetinę vestuvių nuotraukų (produkto) variantą. Šis vestuvių fotografas rūpinasi tuo, kad galėtų savo požiūriu nuotraukomis perteikti vestuvių istoriją bei tą pačią dieną skiria laiką padaryti meniškus portretus. Tokios nuotraukos yra įtakotos išorinių faktorių, kaip pavyzdžiui šiuolaikinė mada. Jaunavedžiai dažniausiai gauna ne tik nuotraukas skaitmeninėje laikmenoje, tačiau papildomai ir atspausdintas vestuvių nuotraukas ir/ arba fotoknygas (fotoalbumus).

 
Foto: www.fotomyliu.lt

Tradicinis 

Tradicinis vestuvių fotografas tiesiog fiksuoja vestuvių eigą. Anksčiau tokie vestuvių fotografai sudarė didžiausią vestuvių fotografų rinkos dalį. Tokių fotografų darbas yra trumpesnis, nes jie dirba pagal valandinius įkainius (nufotografuoti tik vestuvių ceremoniją ir pan.) ir/ arba už parduodamas nuotraukas. Jau kitą dieną (o gal ir tą pačią dieną) po vestuvių jaunavedžiams pateikia vestuvių albumą, kurį peržiūrėjus jaunieji ir šventės svečiai išsirenka ir užsisako fotografijas iš albumo.


Foto: www.fotomyliu.lt
 
Visų trijų fotografavimo stilių fotografai padaro puikių nuotraukų ir tarp jų nėra vieno teisingo – klaidingo pasirinkimo, nes kiekvienas fotografavimo stilius turi savo tipo klientus. Tai pat reikia pažymėti, kad yra geri ir prasti vestuvių fotografai, o  fotografavimo stilius neturi nieko bendro su vestuvių fotografijos produkcijos kokybe ar vestuvių fotografo profesionalumu, meistriškumu, patirtimi.
 
 
Nuoširdžiai linkime gražių akimirkų ir jūsų šventės prisiminimų,
MyDAY.lt kolektyvas ir Vidmantas Ganiprauskas