Vestuvinių suknelių tendencijos 2016 m.

Tekstas: Miglit de Vintimilla
 

Žiema - žvilgsnių į ateitį metas. Naujos tendencijos, naujos kolekcijos ir naujos prognozės, kaip rengsimės rytoj, nes šiandiena, atrodytų mažai kam berūpi. Šių ritmų nuošalyje nepasilieka ir nuotakos drabužiai. Žinoma, pasikeitimai bei kasdienių apdarų tendencijų atspindžiai čia ne tokie ryškūs ir labiau paklūsta santūrios bei atsargios klasikos postulatams, vis dėl to šviežumo bei naujumo remarkos atskleidžia savo diktatą.  
Pateikiame jums 2016m. tendencijas, kokios vestuvinės suknelės bus madingos šį sezoną.

 

1. NĖRINIŲ MIRAŽAI IR OPTINĖS APGAULĖS

 
Meistriškas ir subtilus žongliravimas pridengta – atidengta idėja. Būtent nėrinių bei siuvinėjimų dėka yra sukuriami optinių apgaulių miražai. Atrodytų viskas uždara ir pridengta, tačiau iš tiesų visa yra patikėta nėriniams, kurie švelniai ir lengvai it priešaušrio rūkas sukuria intriguojantį ir moteriškumu alsuojantį rafinuotos elegancijos įspūdį.


 


 

2. AKSESUARAI, KURIE YRA SUKNELĖS DALIS

 
Viena pagrindinių ateinančio sezono naujienų tai nėrinių apyrankės.  Nors dažniausiai aksesuarai yra laikomi savarankiškomis nuotakos įvaizdžio detalėmis, kurios yra derinamos būtent prie pasirinktos suknelės, ateinantį sezoną nėrinių apyrankės komponuojamos drauge su suknelėmis. Lengvutės tarytum balti chna piešiniai ant riešo tai egzotika, lengvumas, laisvė ir šlakelis maišto.


 

3. MINIMALIZMAS IR TROPIKŲ NĖRINIAI

 
Tiesaus silueto vestuvinės suknelės visada turėjo savo gerbėjų ratą, nors dažniausiai yra vengtinos dėl savo neva per nelyg perdėto paprastumo. Tačiau Oscar de la Renta sujungęs minimalistinį įvaizdį su tropikų nėrinių tradicijomis publikai pateikia šedevrą - įspūdingas tiesaus silueto suknelės, kurios alsuoja tropikų aistra, jausmingumu ir romantika.


 


 

4. DIDINGAS MINIMALIZMAS

 
Viena iš labiausiai pastaruoju vis niekaip savo pozicijų neapleidžiančių tendencijų yra minimalizmas, tačiau net ir ši estetikos kryptis vestuvių dieną prašosi prabangos ir didybės. Lygiai kaip ir po baroko įsivyravus klasicizmo epochai, atrodytų puošyba ir detalės visiems laikams pasitraukė iš estetikos horizonto. Vis dėl to, visa tai niekur .


5. LAIKO DULKĖMS ATSPARI ELEGANCIJA

 
Prisimenate Kate Middleton vestuvinę suknelę? Be abejo, tai buvo modernios monarchijos manifestas ir dosni duoklė tradicijoms. Ateinantį pavasarį “grįžimas prie tradicijų” išlieka svarbus elementas vestuvinių suknelių siluetuose bei nuotakų įvaizdyje. Tačiau šis grįžimas jokiu būdu nėra tiesmukas ar be dairymosi į ateitį. Ilgos rankovės, uždaroka dekolte linija, mažiau ieškojimų siluetuose – taip! Tačiau visa tai yra gausiai dekoruota. Drąsiai žaidžiama iliuzijos lementais, kuomet tarytum santūriai pridengtos kūno vietos tokios kaip dekolte, rankos, nugara iš tiesų yra pabrėžiamos naudojant siuvnėjimus karoliukais bei nėrinių aplikacijas.

Temperley London                                             Monique Lhuillier                                          Romona Keveza 

6. SENTIMENTALI NUGAROS LINIJA

 
Kadangi ant podiumo jau karaliauja pavasaris bei ateinančios vasaros pažadas – apnuoginta nugaros linija bei lengvučiai boho chic, vintage siluetai vienareikšmiška ateinančių metų tendencija. Čia ir vėl drąsiai žaidžiama iliuzijos ir fantazijos duetu paslėpta - akcentuota. Priekyje esantis siluetas gali būti visiškai uždaras, minimaliai ar iš viso ne dekoruotas, tuo tarpu visa puošybos bei intrigos meistrystė paliekama nugaros linijai. Rytietiškos prabangos palytėta ornamentika bei aliuzija į miražą, kurią sukuria atrodytų nesuderinamumo harmonija. Minimalizmas bei tekstūros lakoniškumas susidraugauja su nėrinių ir siuvinėjimo gausa, silueto skaldymu bei detalių išskyrimu.

 
Temperley London                                            Monique Lhuillier                                          Marchesa
 
 


7. NERĖKSMINGA EKSTRAVAGANCIJA

 
Šlakelis nerėksmingos ekstravagancijos vestuvinių suknelių siluetuose naudojant apatinių drabužių elementus tik dar lengviau leidžia nuspėti, kokia ta santuokos laimė. Įvairiausi korsetai derinami prie pūsto suknelės silueto, harmoningai susijungiantys gracijų elementai ir tarytum iš apačios plazdantys sijonai - visa tai ateinančių metų nuosaikios provokacijos nata elegantiškoms maištininkėms.

Vera Wang                                                         Reem Acra                                                      Oscar de la Renta
 

8. DRĄSIOS KLASIKOS KONTRASTAI

 
Būsimą pavasarį – vasarą veržlia drąsa alsuoja dekolte linijos. Jos gilios, tačiau neiššaukiančios, nes subtiliai derinamos su ilga ir tolygiai uždengiančia apatine suknelių dalimi, arba tėra atvira linija visiškai uždaroje dekolte.

  Vera Wang                                                          Lela Rose                                                    Reem Acra

9. ERDVINIAI ELEMENTAI

 
Puošyba  erdviniais elementais, savotikšas skulptūriškumas, kuris išreiškiamas kuriant gėlių, drugelių formas naudojant juos kaip atskiras detales, tačiau harmoningai įkomponuojant į vientisą suknelės siluetą. Tai nimfos iš vasarvydžio nakties sapno įvaizdis. Tiulio debesys ir juose pražydusi pačių įvairiausių gėlių pieva. Tai savotiška prieštara ir alternatyva jau gana įprastoms ir pabosti bepradedančioms nėrinių dekoracijoms.

  Vera Wang                                                      Angel Sanchez                                                 Theia

10. SENA, BET NAUJAI

 
Jau klasika ir neretai nebeįdomia tapęs princesiškas vestuvinės suknelės siluetas ateinantį sezoną susilaukia naujo požiūrio ir pelnyto dėmėsio. Pūstas siluetas yra skaldomas naudojant tekstūrinius sprendimus – įvairiausi kutai, skirtingų ilgių bei kelių sluoksnių organzos drapiruotės nejučiom pateikia užuominą į flapper girl ir the Great Gatsby estetiką besivadovaujančią geometiškomis Art Deco įžvalgomis. Tačiau jei Art Deco buvo tiesių ir aiškių linijų karalystė, šiandien jos atspindžiai yra laisvi ir pavaldūs tik vėjui.

  Marchesa                                                           Carolina Herrera                                         Vera Wang
 

11. AKVARELĖ

 
Nuolatiniai mėginimai vestuvinę suknelę išvaduoti iš baltos spalvos gamos tik patvirtina, jog eksperimentams ir ieškojimams šiandien ir rytoj kaip niekad dega tik žalia šviesa. Siluetų įvairovė ir kasdienškos šventės įdėja, atsietumas nuo pompastikos ir prisirišimo prie nusistovėjusio požiūrio į tai, kaip turi “būtinai” atrodyti vestuvinė suknelė. Nusistovėjusių normų kvestionuotojai, ateinančiam sezonui siūlo necukruotus pastelinius dekoracijų derinius ir nebūtinai baltą vestuvinę suknelę.

 Naeem Khan                                                         Theia                                                               Lilija Larionova

12. MAŽA BALTA SUKNELĖ

 
Ir tai tikrai nebūtinai turi būti maištas. Tai tiesiog toks gyvenimo būdas, tokia nuotaka, tokia jos šventė ir toks jos išrinktasis. Suknelės gali būti plazdančios ir lengvutės, minimaliai dekoruotos visa darbą paliekant aiškiai išreikštom silueto linijom naudojant standžių medžiagų pasirinkimus, ar atvirkščiai – gausiai puoštos karoliukų bei kristalų siuvinėjimais, tiulio elementais. Jas vienijatis aspektas – jos trumpos, tačiau dėl to ne ką mažiau žavingos ar tinkančios tokiai progai kaip vestuvės.

 Naeem Khan                                                      Pamella Roland                                        Oscar de la Renta

13. KELNIŲ KOSTIUMAS IR JIS TIKRAI ELEGANTIŠKAS

 
Pamenate ovacijų sulaukusį Amal Cloney pasirinkimą civilinei vestuvių ceremonijai? Tai buvo neabejotinas modernios elegancijos triumfas. Prie balto kelnių kostiumo idėjos vestuvėms nuolatos yra grįžtama, lygiai kaip jau prie mūsų aptartų ne baltos spalvos suknelės bei trumpos baltos suknelės pasirinkimų. Siūlomi balti kelnių kostiumai, dažniausiai pasižymi tiesaus kirpimo, laisvo silueto kelnėmis bei prie jų priderintu švarku. Kuris šį kartą vadovaujasi dabartinėmis tendencijomis – laisvas ir  ilgesnis nei įprastai.

 Carolina Herrera                                                Theia                                                             Pamella Roland
 
Nuotraukas straipsnio iliustracijoms pasiskolinome iš interneto.