Vestuviniai tortai ir saldusis stalas

Truputis istorijos

 
Vestuvinis tortas – vienas svarbiausių šventės akcentų, menantis kelių tūkstantmečių tradicijas. Anksčiau šios tradicijos simbolis buvo paprasčiausia duona, kurios dalijimasis simbolizavo draugystę ir ne visuomet buvo šventės stalo centrinis akcentas. Senovės Romoje, jaunikis duoną lauždavo per pusę virš nuotakos galvos, kad atneštų sėkmę ir laimę naujai sukurtai šeimai. Tradiciškai balta torto spalva simbolizavo nuotakos skaistumą ir tyrumą.
Torto pjovimo ceremonija taip pat pilna reikšmių ir simbolių. Anksčiau tortą pjaudavo ir svečiams dalindavo tik nuotaka, kas simbolizuodavo jaunosios vaisingumą. Su laiku vestuvės didėjo, o svečių skaičius gausėjo, tad ši užduotis tapo per sudėtinga atlikti vienai nuotakai, todėl jai į paglabą pjaustant ir išdalinant tortą atskubėjo jaunasis. Su laiku tai tapo tradicija, kad tortą pjauną abu jaunieji ir prieš dalijant jį svečiams pirmąjį gabalėlį paragaudavo patys, taip demonstruodami svečiams jų santuokos vieningumą ir pažadą vienas kitą visuomet palaikyti.
Per kelis tūkstančius metų keitėsi vestuvinio torto tradicijos, išvaizda, skonis bei reikšmė. Kelių aukštų tortai, kokius mes žinome šiandien, atsirado vos prieš porą amžių Prancūzijoje, o įkvėpimo buvo semtasi iš Anglijos karališkosios šeimos tradicijų.
 

Foto: FotoStop

Patarimai

 
Rinkdamiesi tortą, pirmiausia išsirinkite jo stilių, derantį prie jūsų vestuvių bendros stilistikos, metų laiko, šventės vietos (pajūryje, gamtoje ar tėvų namuose) bei to, kas jums abiems patinka. Apsilankykite pas kelis konditerius, perverskite jų kūrinių nuotraukas, aptarkite sąlygas ir būtinai išragaukite prieš pasirenkant skonį ir užsisakant tortą. Nepamirškite suderinti su konditeriu pagaminimo laiką, pristatymo sąlygas bei torto pateikimo – ar tortas bus pateikiamas dėžėje, ar konditeriai pasirūpins padėklu tortui ir jį paruoš šventės vietoje ar visą tai turėsite pasidaryti patys ar jūsų paskirtas žmogus.
Šventės vietoje iškart numatykite vietą tortui ir saldžiam stalui. Nuspręskite ar jie bus vienoje vietoje, ar atskirai, kaip bus dekoruota ta vieta? Šventės metu nepamirškite skirti laiko torto pjovimo ceremonijai, kurią galite padaryti labai paprastą arba, kaip vieną svarbiausių ir įspūdingiausių vakaro šventės akcentų. O svarbiausia, nepamirškite patys paragauti ir pasimėgauti savo vestuviniu tortu!
 

Foto: Redijus Photography

Pasismekite idėjų

 
Mes dalinamės su Jumis vestuvinių tortų ir saldaus stalo idėjomis vestuvėms.
 

Foto: Fotogidas 


Foto: Redijus Photography


Foto: Tomas Preikša 


Foto: Fotogidas


Foto: SP Fotografija 


Foto: Orange Studio 


Foto: Tomas Preikša 


Foto: Reda Ruzel                                                                               Foto: FotovirtuvėFoto: Jurgita Lukos

Linkime Jums saldžių iki apsvaigimo vestuvių!

MyDAY.lt komanda