PRIEŠVESTUVINĖ (LOVE STORY) FOTOSESIJA

Dalinamės fotografės Redos Ruželės patirtimi ir patarimais, kaip pasiruošti šiai fotosesijai

 

Ar prisimenate pirmuosius savo pasimatymus? Koks jaudulys virpėjo pasislėpęs smarkiai plakančioje širdyje, kokie spalvoti, plasnojantys drugeliai dūgzte dūzgė pilve… Vedybos – tikslas, iki kurio ateita dviese nuo pirmų pasimatymų, pirmų meilės prisipažinimų – tai vienintelė tokia meilės istorija. Visada smagu prisiminti, gal šiek tiek pagražinti ar nuspalvinti ryškesnėmis spalvomis. Šiuos prisiminimus galima ne tik išsaugoti atmintyje, bet ir nuotraukų albume, tereikia surengti sau priešvestuvinę (Love story) fotosesiją, per kurią galima prisiminti savo tikrą meilės istoriją arba sukurti intriguojančią, įsivaizduojamą, kokia būna tik filmuose ar svajonėse. Rodos, jau tiek daug jų matėme ir apie tai skaitėme, bet šįkart dalinamės fotografės Redos Ruželės idėjomis ir patarimais kaip reikėtų ruoštis tokiai fotosesijai.

 
 

Kodėl reikia tokios fotosesijos?

Vis labiau populiarėja priešvestuvinės (Love story) fotosesijos tarp jaunavedžių besiruošiant gražiausiam gyvenimo įvykui – vestuvėms. Dažniausiai daromos sužadėtuvių proga, o kartais tiesiog tam, kad gražia ir estetiška forma įamžintų poros santykių kelią ar tiesiog tai yra smagi pramoga, turėsianti išliekamąją vertę. Taip pat šiuo metu vis labiau populiarėja taip vadinami save the date atvirukai, kuriuos lietuvaičiai pamažu pamėgsta ir siunčia vietoj kvietimų.
Kiekviena pora tokiai fotosesijai renkasi skirtingas temas – realias ar išgalvotas, bet visada mielas širdžiai. Per tokią fotosesiją įsimylėjėliai naujai pažvelgia vienas į kitą, atranda tai, ko iki tol nėra pastebėję. Idealu jei juos fotografuoja, tas pats fotografas, kuris fotografuos ir per vestuves. Jei pora ruošiasi vedyboms, tai puiki patirtis prieš vestuvių fotosesiją: padeda ne tik pratintis prie fotografo ir nuolatos stebinčio fotoaparato „akies“, bet ir apsispręsti, kokios fotosesijos norėtųsi per vestuves.
 

Makiažas, drabužiai, stilius ir dekoras

 
Kiekviena fotosesija turi vis kitokią temą, tad ir drabužius bei jūsų stilių reiktų derinti. Dar geriau, jei pavyksta suderinti drabužių spalvines gamas tarpusavyje. Bet svarbiausia, kad pasirinktų rūbų stiliai sutaptų, juk gana keistai atrodytų, jei mergina vilkėtų puošnią suknutę, o vaikinas būtų su pležiniais šortais ir maikute.
Nereikėtų bijoti savo priešvestuvinę (Love story) fotosesiją daryti šmaikščią, linksmą ar šiek tiek sarkastišką – rimtoji galės būti per vestuves. Tai turi būti smagi veikla, kad liktų ir smagus prisiminimas žiūrint fotografijas.
Idealu jei galite sau leisti stilisto paslaugas. Aptarę visą fotosesijos idėją kartu su fotografu ir stilistu galite pasinerti į fotografijos kelionę, kurios metu nustebinsite net patys save. Patys mes dažniausiai bijome iškeisti savo kasdienį stilių į kažką nebandyto ir ekstravagantiško. Todėl jei tik yra galimybė samdyti stilistą – pasinaudokite tuo.
Dažnai žaidžiama ir su dekoro elementais. Profesionalūs dekoratoriai gali padėti sukurti jaukią, jūsų nuotaiką bei charakterius atspindinčią erdvę. Kartais net mažiausios detalės sukuria didelę dalį nuotraukose atspindinčios nuotaikos ir priduoda romantiškumo.
 
Makiažas fotosesijai yra neabejotinai svarbus, kad nuotraukose neatrodytumėte pernelyg išblyškę, neblizgėtų veidai ar pirmame kadre nestypsotų netikėti spuogeliai. Be to, paryškinti veido bruožai nuotraukose tikrai nekenkia, jei realybėje makiažas atrodo per daug ryškus, tai nuotraukose jis dažniausiai būna blankesnis. Pasitikėkite vizažo profesionalais. Mieli vyrukai, ir jums teks užtepti pudros sluoksnį. Viskas vardan idealaus rezultato.
 

Fotosesijos temų įvairovė priklauso nuo fantazijos

 
Priešvestuvinės (Love story) fotosesijos temą gali rinktis patys jaunieji – pagal savo pomėgius, gyvenimo būdą arba jų santykius atspindinčią temą, pavyzdžiui, kokios nors pasakos, filmo ar knygos motyvais paremtą istoriją. Galima į viską pažvelgti ir ne taip rimtai – sukurti savo pabaigą vienai ar kitai pasakai. Pasitarkite su jus fotografuojančiu fotografu, fotografai dažnai turi daug idomių ir genealių idėjų. Fotografas dar ir patars, kaip techniškai visa tai įgyvendinti, kad nuotraukos ištiesų būtų įspūdingos.
 
Tik nesirinkite to, kas jums nemiela – tada fotosesijos rezultatais liksite nepatenkinti, patys sau nepatiksite. Priešvestuvinės fotosesijos gali ir nepasakoti jokio istorijos, tiesiog leiskite fotografui įamžinti savo emocijas tokias, kokiomis gyvenote tuo metu. Svarbiausia jauskitės natūraliai ir nebijokite parodyti savo jausmų, tiesiog būkite savimi. Viskas priklauso nuo jūsų pačių. Šiuo atveju savo kuklumą palikite namuose, juk keliaujate paskanauti šio to naujo.

 

Fotosesijos temos ir vietos

 
Kelionė prie jūros, dviračiais ar senu automobiliu, o ten – smėlis, kopos ir bangos. Susėdus ant automobilio kapoto palydimas saulėlydis, palaidi, vėjo draikomi plaukai, basos kojos… Jei gyvenate toli nuo jūros, rinkitės žydinčias laukines pievas, rugių laukus. Lengvi, vėjyje besiplaikstantys drabužiai nuotraukoms pridės romantikos ir valiūkiškumo. O gal sodas, kur žydi obelys arba pūpso raudoni obuoliai? Fotosesijai daug romantikos suteiks pasivaikščiojimas su žirgais liepų alėjoje, švelnūs prisiglaudimai, žvilgsnis ar apkabinimai. Savo meilės istoriją galite pateikti ir šokių aikštelėje, tik ką pasirinksite: lindy-hop‘ą, tango sceną ar salsą, o gal trumpą ištrauką iš filmo „Purvini šokiai“? Pasirinkimų laukas itin platus.
 

Bendraukite

 
Dar vienas priešvestuvinės (Love story) fotosesijos scenarijus gali būti susijęs su neverbaliniu bendravimu tarpusavyje. Abu įsimylėjėliai turėtų turėti po kreidos gabalėlį ir po juodą lentutę, ant kurios jie rašytų ar pieštų vienas kitam skirtus žodžius, jausmus ar nuotaikas. Nuotraukos gali būti gana statiškos, pora laikytųsi tam tikro atstumo vienas nuo kito – keistųsi tik veido mimikos, kūno pozos ir vietos. Viskas lyg daugybėje „stop kadrų“, bet galiausiai susilieja į bendrą istoriją, kurios pabaigoje abu teturi vieną lentutę su bendru užrašu ar piešiniu.
 
Savo meilės istoriją pasakokite jums maloniu būdu, rinkitės tai, kas geriausiai atspindėtų jūsų charakterį, vidinę būseną ar tarpusavio santykius. Žaiskite!

Linkime jums jaukios ir romantiškos priešvestuvinės fotosesijos,
MyDAY.lt kolektyvas ir fotografė Reda Ruželė

Pateikiame daugiau idėjų jūsų priešvestuvinei fotosesijai
Foto: Reda Ruzel Photography