Gražios vestuvių nuotraukos – nuo ko tai priklauso

Pirmasis būsimųjų jaunavedžių susitikimas su fotografu dažnai užsitęsia keletą valandų, nes fotografas pažeria daug klausimų, į kuriuos jauniesiems tenka atsakyti, jei jie nori gerai pasirengti vestuvių fotosesijai. Pasirodo, kad nuotraukų kokybė ir grožis priklauso toli gražu ne vieno nuo fotografo ar fotoaparato. Nuo ko gi tai priklauso? 
 
Kalbiname fotografus Tomą Preikšą ir Andžej Davydenka
 

Taigi nuo ko priklauso, gražios vestuvių nuotraukos?

Nuotraukos bus gražios, jei jaunieji jausis atsipalaidavę, natūraliai, laisvai, jei jų akys „žibės“, jei jų nuotaika bus gera.


Foto: Andžej Davydenka

Kaip užtikrinti, kad jaunieji jaustųsi laisvai prieš fotografo objektyvą?

Nežiūrint to, kad vestuvių diena visuomet lydima didelės įtampos, kaip jaunieji jaučiasi prieš kamerą, priklauso ir nuo santykio su fotografu. Pirmiausia jaunieji turėtų atsakyti sau: „Ar aš noriu visą savo vestuvių dieną praleisti su šiuo žmogumi, ar su juo jausiuosi laisvai?“
Taip pat svarbu, kad jaunieji būtų pripratę prie fotografo. Dėl to siūlome surengti priešvestuvinę fotosesiją. Šios fotosesijos nuotraukos gali pasitarnauti ir salės dekoravimui vestuvių šventės metu. Taip pat rekomenduojame pradėti fotografuoti vestuvių dieną jau nuo jaunosios ir jaunikio pasirengimo šventei. Tuomet fotografuojant atsakingiausias vestuvių akimirkas, jaunieji „nebematys“ fotografo.  
 

Kiek laiko skirti vestuvinei fotosesijai?

Norėdami turėti gražių jaunųjų nuotraukų, turėtumėte skirti ne mažiau 2 valandas, ypač jei norite fotografuotis daugiau nei vienoje vietoje. Labai norėtųsi, kad jaunieji tuo metu paliktų svečius ir praleistų kurį laiką vien su fotografu. Tačiau tuomet iš anksto reikėtų pasirūpinti, kad svečiai turėtų kuo užsiimti. Šios problemos neturėsite, jei pakviesite svečius po ceremonijos išsiskirstyti ir susirinkti tiesiai į puotos vietą šiek tiek prieš Jums atvykstant į ją.
 

Kokią dalį vestuvių dienos verta fotografuoti?

Dažniausiai fotografuojama vestuvių diena nuo pasirengimo šventei (jaunosios dažniausiai pageidauja, kad tai prasidėtų nuo paskutinių makiažo potepių) iki puotos pirmųjų svarbiausių įvykių (tėvų sutikimo ar pirmojo šokio). Jaunųjų prašymu, kartais fotografuojama ir iki vidurnakčio (torto pjaustymo, fejerverkų ir pan.).
 

Ar verta vestuvių fotosesiją daryti ne vestuvių dieną?

Kuo toliau, tuo dažniau pasitaiko, kad jaunieji pageidauja vestuvinę fotosesiją surengti kelias dienas prieš ar po vestuvių. Taip išvengiama skubėjimo vestuvių dieną bei nuovargio, galima pasirinkti tinkamą paros laiką. Žinoma, taip tenka patirti papildomų išlaidų (papildomas makiažas, šukuosena).
 

Kaip pasirinkti vietą vestuvių fotosesijai?

Siūlome rinktis ne per daug vietų fotosesijai, nes reikia turėti mintyse, jog kiekviena kelionė nuo vienos vietos iki kitos užima daug laiko, ypač jei važiuoja didelis būrys žmonių. Renkantis vietą reikėtų galvoti ne tiek apie tai, ar ten „graži vieta pasižiūrėti“, kiek apie tai, ar tinkama šviesa. Idealiausia vieta – tokia, kur yra ir saulės, ir pavėsio. Tai gali būti miesto senamiestis, kiti gražūs pastatai. Gali būti tam tikros vietos ir gamtoje ar jauniesiems gerus atsiminimus keliančios vietos, tačiau būtų labai gerai prieš pasirenkant vietas, pasitarti su fotografu. Taip pat reikėtų pagalvoti apie vietos alternatyvą, kur fotografuositės, jei vestuvių dieną pliaups „kaip iš kibiro“. Mažas lietus gali ne tik netrukdyti fotografavimuisi, bet ir suteikti tam tikro žavesio nuotraukoms, jei tik jaunieji nesileidžia, kad lietus jiems sugadintų nuotaiką.


Foto: Tomas Preikša
 

Ar jaunikiui reikalingas makiažas?

Taip, jaunikiui taip pat reikalinga visažisto pagalba, užmaskuojami tam tikri nelygumai. Vyro makiažas plika akimi nematomas, o nuotraukose padeda išvengti „gražuolės ir pabaisos“ efekto.
 

Kokie išvaizdos elementai trukdo gražioms nuotraukoms?

Reikėtų atsargiai elgtis su „blizgučiais“ (ypač stambiais, kurie nuotraukoje kartais atrodo kaip „šiukšlės“). Kita detalė, apie kurią reikėtų pagalvoti – suknelės ilgis. Jei suknelė ilga, jos apačia, nuėjus keletą žingsnių, pajuoduoja. Pačios dėmės netrukdo nuotraukoms, nes tai dažniausiai nesunkiai sutvarko fotografai. Trukdo tai, jei pati nuotaka nerimauja dėl pajuodusios apačios, nuolat įsitempusi, nuolat žiūri į suknelės apačią. Taigi jei jaučiate, kad yra rizika, jog nerimausite, rinkitės šiek tiek trumpesnę, o ne besivelkančią žeme suknelę. Taip pat nepatogi avalynė gali labai nuvarginti nuotaką, o pavargusi nuotaka nebeatrodys taip žavingai. Taigi renkantis batelius svarbiausia patogumas, o ne išvaizda.
 

Ar reikalingi atributai (skėčiai, guminiai batai, arbatos servizai, pliušiniai meškiukai)?

Geroje nuotraukoje žavi toli gražu ne atributai. Juos galima naudoti, jei jie suteikia daugiau pasitikėjimo savimi ir padeda jaustis labiau atsipalaidavusiems.


Foto: Andžej Davydenka
 

Kaip turėtų būti „sutvarkytos“ nuotraukos?

Paprastai jauniesiems atiduodamos tik atrinktos, sutvarkytos, t.y. techniškai koreguotos nuotraukos. Retušuojamos tik tos nuotraukos, kurioms to reikia, pvz.: stambaus profilio nuotraukos, kur veidas matomas iš arti arba pašalinami objektai, kurių toje nuotraukoje nesinorėtų matyti. Su fotografu iš anksto reikėtų susitarti dėl nuotraukų kiekio, nes kiekvienas fotografas turi tam tikrą apytikslį kiekį. 
 

Kur laikyti nuotraukas?

Mūsų nuomone, svarbu, kad nuotraukos būtų atspausdintos. Vienas iš būdų, kaip gražiai, kokybiškai ir ilgaamžiškai tai padaryti - pasigaminti fotoknygą. Fotoknyga – tai ant fotopopieriaus atspausdintos ir spaustuvėje įrištos nuotraukos. Mes tai vadiname „šeimos relikvija“, nes ši knyga liks Jūsų vaikams ir vaikaičiams. Joje pasakojama vestuvių dienos istorija. Dedamos tik svarbiausios ir gražiausios nuotraukos.
 

Kaip pasirinkti fotografą?

Turbūt kiekvienas žmogus, turėdamas gerą fotoaparatą, per ilgą laiką padarytų keletą gražių nuotraukų, todėl tai, ką matote interneto puslapiuose, gali neatspindėti tikrosios kokybės. Profesionalas skiriasi tuo, jog jis visas vestuvių nuotraukas padaro “geras”. Todėl mūsų rekomendacija - paprašykite, kad fotografas parodytų visą konkrečių vestuvių fotosesijos rezultatą, o ne kelias nuotraukas. Taip susidarysite nuomonę, ar norite tokio stiliaus nuotraukų.
 

Ką palinkėtumėte jauniesiems?

Skirkite vestuvių dieną sau ir vienas kitam, džiaukitės ta nepakartojama akimirka, žavėkitės vienas kitu ir pamirškite, kad esate fotografuojamas. Gražių vestuvinių nuotraukų, o svarbiausia- “sviestu patepto” gyvenimo drauge.

Linkintys gražių vestuvinių nuotraukų,
MyDAY.lt kolektyvas ir fotografai Tomas Preikša bei Andžej Davydenka

Daugiau fotografų darbų:

Fotografas Tomas Preikša 

Fotografas Andžej Davydenka