6 DALYKAI, KURIE PADĖS PASIRUOŠTI VESTUVIŲ FOTOSESIJAI


Beveik kiekvienai jaunavedžių porai, besiruošiančiai vestuvių fotosesijai, tam tikri dalykai yra būdingi – jie jaudinasi, kad yra nefotogeniški, nežino, kaip elgtis prieš objektyvą, dvejoja kiek laiko ir kur fotografuotis. Fotografė Kristina Černiauskienė pataria, į ką atkreipti dėmesį, kad vestuvių fotosesija ir nuotraukos būtų tokios, apie kokias svajojote.
  1. NETAUPYKITE MAKIAŽO IR ŠUKUOSENOS SĄSKAITA

Nuo grožio specialistų darbo labai priklauso fotogeniškumas. Nuotraukas itin gadina "išlindęs" veido blizgesys, veido ir kaklo odos atspalvių skirtumai, subėgęs makiažas, lengvai sudarkomas lūpų kontūras ar dar net neįpusėjus šventei krentantys plaukų segtukai. Pasidarykite bandomąjį makiažą ir šukuoseną (kad ir senelės 80 metų jubiliejaus proga). Patirtis rodo, kad šioje sferoje kaina lygu kokybei, nes į kainą įeina ne tik specialisto darbo kaina, bet ir naudojamų priemonių savikaina. Tik būdamos 100 procentų patenkintos atvaizdu veidrodyje, galėsite atsipalaiduoti prieš objektyvą, o šypsena natūraliai papuoš jūsų veidą.
  1. JEI FOTOGRAFAS TO NEPRAŠO, SPECIALIAI NEPOZUOKITE

Fotografas, išmanantis savo darbą, supranta apie šviesą ir ją pastebi (o juo labiau šešėlius!), taip pat išmano apie kompoziciją, žino, kokiu kampu fotografuoti, kad būtų paryškinti privalumai, kūno formos neatrodytų trigubai didesnės, o net ir buitinė aplinka įgautų visai kitą pavidalą. Tad jei pastebėjote, kad natūralioje aplinkoje, toje šviesoje, kokioje esate ir tokiu kampu, kokiu esate, fotografas nusitaikė į jus ir jums nieko nesako, išlikite savimi ir jokiu būdu nežiūrėkite į objektyvą! Tai reiškia, kad fotografas pamatė jus taip, kaip tą akimirką atrodote gražiausiai. Kiek kartų nuostabus kadras buvo tiesiog per akimirksnį sugadintas vien dėl to, kad modelis norėjo padėti fotografui atskleisti gražiąją savo pusę.
  1. OPTIMALI JAUNŲJŲ FOTOSESIJOS TRUKMĖ- 1 VALANDA

​Neretai jaunųjų fotosesija yra vertinama kaip tas laikas, kurį tarsi reikia atidirbti dėl gražių kadrų. Poros kartais yra pasiryžusios skirti net 3-4 valandas šiam užsiėmimui. Mano manymu, vestuvės neturi tapti streso kupinu įvykiu, o šventės įamžinimas turi būti toks procesas, kuomet gerai atlikus namų darbus jis vyksta savaime, nepertraukiant poros ir svečių šventinio nusiteikimo. Suplanuokite maršrutą taip, kad viskas būtų pakeliui, o šventės netektų leisti automobilyje. Fotosesija neturi varginti nei poros, nei juo labiau svečių! Skirdami fotosesijai iki 1 valandos, nebūsite labai ilgam atitraukti nuo mylimiausių žmonių, nepervargsite, o pati fotosesija atmintyje išliks kaip smagus nuotykis.
  1. BŪKITE LAIMINGIAUSIA SAVO PATIES VERSIJA

Tą dieną neapsimetinėkite tuo, kuo nesate, elkitės natūraliai, netramdykite emocijų – tiesiog būkite savimi. Tegu kiekviena sekundė būna šventė. Iki vestuvių suplanuokite viską taip, kad didžiąją dieną netektų rūpintis sumuštiniais, šampanu ar svečių veiklos koordinavimu, pamirškite telefonus, o jei kas nors nesigauna pagal planą, su šypsena improvizuokite. Patikėkite - šie prisiminimai jums bus patys smagiausi!
  1. VIETA, KURIOJE VYKS FOTOSESIJA, NĖRA PATS SVARBIAUSIAS INGRIDIENTAS TOBULAI NUOTRAUKAI

​Dar vienas klausimas, kuris dažnai neramina poras – kur fotografuotis. Žinoma, prabangūs rūmai, gražūs parkai ir kraštovaizdžiai tikrai prideda nuotraukoms grožio, tačiau kiek yra tekę matyti nuotraukų dėl savo išskirtinumo nuskynusių ne vieną apdovanojimą, dažnai jose pagrindinį vaidmenį vaidindavo tikrai ne vieta. Dažnai būna taip, kad nuotrauka atrodo tobula, tačiau iš jos visiškai neįmanoma suprasti, kur vyko fotosesija. Patirtis rodo, kad pačios svarbiausios geros nuotraukos sudedamosios dalys yra kompozicija, emocija ir šviesa.
  1. BENDRAUKITE SU SAVO FOTOGRAFU

Dar gerokai prieš šventę atvirai išsakykite fotografui savo lūkesčius, nusiųskite patinkančių kadrų pavyzdžių. Jau ne kartą pasitvirtino tai, kad klientams patinka nuotrauka, bet jie nežino, kas joje jiems taip įstrigo, o juo labiau, kaip tokį kadrą padaryti. Tačiau patyręs fotografas tikrai žino, ir tai jokiu būdu nereiškia, kad jis puls kopijuoti tai, ką pamatė - tiesiog jam bus gerokai aiškiau, kokie jūsų lūkesčiai, galės iš anksto pasiruošti fotosesijai ir kartu su jumis sukurti tobulas jūsų šventės nuotraukas.
 

FOTOGRAFĖ TRUMPAI APIE SAVE

Vestuves profesionaliai fotografuoju nuo 2012 metų, o savo fotografiją apibūdinčiau kaip stilingą klasiką, pasižyminčią laikui nepavaldžiu apdirbimo stiliumi. Kiekviena pora skirtinga, todėl jau pirmo susitikimo metu stengiuosi geriau ją pažinti, užduoti teisingus klausimus, kad vėliau galėčiau pasiūlyti geriausius fotografavimo sprendimus. Labiausiai patinka fiksuoti natūralias emocijas, judesį ir labai džiaugiuosi, kuomet pavyksta tinkamu momentu nufotografuoti tai, kas trunka vos akimirką - magišką šviesą, šešėlių žaismą ar įsisukusį vėją nuotakos suknelės klostėse.

info@kristinacheri.lt
www.kristinacheri.lt